Jaké chyby dělají ženy při výběru podprsenky a jak se jim vyhnout

časopis

Přestože se podprsenka nosí pod oblečením, jedná se o základní oděv, jehož výběr by měl podléhat poměrně přísným kritériím. Správně padnoucí podprsenka totiž ovlivňuje nejen vaše pohodlí, ale také vzhled postavy a to, jak budete vypadat v oblečení.

Většina žen si však správnou podprsenku vybrat neumí a při volbě velikosti košíčku, obvodu i tvaru podprsenky dělá chyby. Jakých omylů se ženy nejčastěji dopouštějí a jak se jim vyhnout?

Nesprávný obvod
Mnoho žen si vybírá podprsenku s mnohem větším obvodem, než opravdu potřebují. Domnívají se, že pokud budou mít volnější obvod, bude podprsenka pohodlnější. Ve skutečnosti je však příliš volná podprsenka neúčinná, nedrží váhu poprsí a po zádech se posouvá směrem vzhůru. Výsledkem je, že celou váhu prsů musí držet ramínka, která se pak zařezávají do ramen.

Stejně nesprávné jsou i podprsenky s těsným obvodem, které se zařezávají do zad a vytvářejí nevzhledné záhyby.

Správný obvod poznáte podle toho, že zadní část u háků neoddělíte od těla více než na šířku tří prstů. Podprsenka musí na zádech pevně držet, ale nijak ženu neomezovat v dýchání.

Pokud kupujete podprsenku, vždy ji zkoušejte tak, aby vám seděla na poslední, tedy nejvolnější háček. Každá podprsenka se časem roztáhne a díky správnému nákupu na volném háčku budete mít její velikost pod kontrolou is odstupem času.

Nesprávná velikost košíčků
Ani správná velikost košíčků není pro mnohé ženy samozřejmostí. Správný košíček by měl zakrýt celý prs, aniž by kdekoli odstával a aby z něj prsa nepřetékala.

Klasickým znakem velkého košíčku je jeho odstávání od okrajů prsou. Pro velký košíček podprsenka neplní svůj účel zpevňování poprsí a navíc špatně vypadá pod oblečením.

Mnohé ženy si však z nevědomosti nebo z touhy po jednoduchém push-up efektu vybírají menší košík. Prsa se z takového košíčku tlačí ven a vytvářejí nevzhledné boule.

Kostice tlačí nebo odstávají
Úkolem tohoto oblého kovu je efektivněji podpírat prsa. Zejména ženy s většími prsy by měly dbát na to, aby kostice zcela přiléhala k tělu, ale zároveň netlačila a nezařezávala se do boků prsou.

Jestli máte správné kostice, zjistíte jednoduchým testem. Prsty přejíždějte po obvodu kostic od středu po vnější okraj a pokuste se najít místo, kam kostice směřuje. Kostice se správným tvarem má směřovat do středu podpaží. Pokud kostice směřují ke kraji podpažní jamky nebo k zádům, zvolte si jiný tvar.

Nesprávná barva
Přestože móda už dávno připouští úplné přiznání spodního prádla i pod průhledným oblečením, stále existují situace, kdy se viditelná podprsenka nehodí.

Mnohé ženy se domnívají, že pod bílou košili a halenku patří výhradně bílá podprsenka. Není to ovšem pravda. Chcete-li, aby vaše spodní prádlo působilo nenápadně, vyberte si podprsenku tělové barvy.

- Reklama -finance
- Reklama -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora