Hořák na plazmové řezání – pro všechny druhy kovů

časopis

Řezání plazmou je oblíbené napříč různými oblastmi, využít ho lze totiž pro dělení různých kovů. Výsledkem je přitom kvalitní a přesný řez, který umožňuje hořák na plazmové řezání. Poznejte i další výhody plazmového řezání.

Plazmový hořák

Plazmový hořák je relativně jednoduchým zařízením, které má trysku a tlačítko pro spuštění napájení. Jeho obsluha je tak jednoduchá a poradí si i začátečník. Plazma dosahuje teploty kolem 20 000 °C, hořák na plazmové řezání ji poté vyfukuje ve velmi vysoké rychlosti. Umožněno je tak rychlé řezání, přičemž řez je tenký a přesný. S pomocí plazmy tak bez problému zvládnete vyřezat složité vzory a tvary, vypalovat díry a řezat hrany. Využít ji lze pro řezání všech druhů kovů, využití je tak široké.

zdroj: https://pixabay.com/

Výběr plazmové řezačky

Pokud vybíráte plazmovou řezačku, je dobré zaměřit se na několik parametrů. Většina modelů pro práci potřebuje pouze stlačený vzduch, potřebovat tedy budete kompresor. Ovšem dostupné jsou i řezačky se zabudovaným kompresorem. Dále je třeba zvolit dostatečný výkon, obecně lze říci, že na plech o tloušťce 1 milimetru je potřeba zhruba 5 A. Vybírejte tedy dle toho, jak tlusté materiály budete dělit. V neposlední řadě myslete také na rozměry, pokud chcete řezačku brát s sebou na různá místa.

Výběr hořáku

Vybrat hořák pro plazmu je relativně jednoduché, mnohdy už je dokonce součástí plazmového zdroje. Pokud si chcete vybrat, zaměřte se hlavně na délku kabelu. Ta se pohybuje standardně od 1,5 do 8 metrů. Čím delší kabel, tím spíše vám může překážet. Na druhou stranu se však hodí pro všechny druhy práce, poskytne vám totiž dostatek prostoru a nebudete se muset přizpůsobovat krátkému kabelu. Krátký kabel je vhodný spíše pro práci na stole s menšími plechy.

Při výběru plazmového hořáku se zaměřte hlavně na jeho kvalitu. Vyplatí se investovat do prověřených modelů, můžete se tak spolehnout na delší životnost a spolehlivost.

- Reklama -finance
- Reklama -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora