Co můžete udělat pro hladký start v novém zaměstnání poradí portál MyJobsi.cz

časopis

Čeká vás první den v nové práci a vy doufáte, že budete od prvního dne zářit. Jste natěšení a nervózní zároveň a noc před prvním dnem na pracovišti nezamhouříte oka. Jakákoli rada je v této situaci velmi drahá, protože nelze v podstatě žádným způsobem zajistit, že tu a tam zpočátku neuděláte nějakou botu. Co si budeme povídat, spíše je to pravděpodobný a normální vývoj. A jak se s tím popasovat, to si můžete přečíst níže.

Pohlídejte si základy

Je skvělé, že umíte báječně programovat, mluvíte třemi jazyky a zvládáte náročná jednání s klidem. Proto vás nejspíš přijali. Ale mějte na paměti, že i úplně banální základy toho, jak by se zaměstnanec měl chovat, jsou velmi důležité, protože jejich dodržování poukazuje na důslednost a pokoru. Choďte vždy včas, uklízejte po sobě věci v kuchyňce, vhodně se oblékejte a jednejte s ostatními pozorně a vlídně. Ani status génia vás totiž nezachrání od kritiky a nesympatií, budete-li příliš arogantní.

Nepřehánějte to

V nové práci – inzerce práce zdarma máme tendenci chovat se jako poctivý žák první třídy. Jsme snaživí, klademe spoustu otázek a možná si všechno i zapisujeme do notýsku. Nic proti tomu, ale zkuste odhadnout míru, která je vašemu okolí příjemná. Není přece potřeba, abyste znali vše nazpaměť hned první den. Učte se postupně, berte to den po dni a zkuste se brát méně vážně. Vytvoříte tím mnohem příjemnější prostředí i lepší vztahy.

Čelte svým chybám

Pro perfekcionisty a snaživce je tento bod obzvlášť obtížný. Ale chybovat je lidské a důležité pro váš profesní (i osobnostní) rozvoj. Proto do všeho jděte s otevřenou myslí a přiměřenou snahou, a pokud se něco nepodaří, vždy ochotně a rychle přiznejte chybu. Tato vlastnost je výjimečná, velmi ceněná a když se zvládnete z chyby rovněž poučit, máte skvěle našlápnuto k nejlepší nové práci.

- Reklama -finance
- Reklama -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora