Wakeboarding a jeho zdravotní výhody pro jezdce

časopis

Schladit se u vody, užít si spoustu zábavy, a ještě udělat něco pro své zdraví? S wakeboardem sfouknete všechno najednou!

Jak se dělá wakeboarding?

Na nohy si připevníte wakeboard, chytíte se wakeboardového kabelu, pomocí kterého Vás táhne speciální loď na wakeboarding a můžete jet. Wakeboard v sobě má zabudované vázání, takže ho nemůžete během jízdy ztratit.

Kabel má na konci úchyt pro pohodlnější držení. Záď lodi je upravena tak, aby se za ní po celou dobu jízdy vytvářela vlna. A Vám zbývá jen si užívat.

Zdravotní benefity wakeboardingu

Wakeboarding má hned několik zdravotních benefitů, z nichž nejdůležitější je posílení hlubokého stabilizačního systému těla (dále HSS).

Jedná se o systém svalů v těle, který pomáhá držet vzpřímená záda ve stoje, v sedě a při jakémkoliv pohybu.

HSS drží trup, hlavu a končetiny ve správném vzájemném postavení a Vy si díky němu můžete užívat i náročnější sporty.

Díky wakeboardingu posílíte drobné svaly podél páteře (HSS) a kolem kloubů, takže budete mít stabilní postoj a držení těla. Následně pak nebudou muset přebírat práci velké svaly na zádech a na nohách. Ve výsledku pro Vás nebude žádný sport bolestivý a snížíte zatížení kloubů.

Ze začátku se Vám budou svaly v těle zpevňovat a Vy ucítíte, jak se Vám vytváří opora pro správné držení těla. Pravděpodobně poprvé v životě ucítíte svaly, o kterých jste doposud neměli tušení.

Díky dobře vypracovaným hlubokým svalům předejdete do budoucna předčasným problémům s velkými klouby, které by Vám jinak způsobily nevratné bolesti.

Kromě svalů si na wakeboardu potrénujete smysly, které bývají občas zanedbávané:

  • Periferní vidění
  • Prostorová orientace
  • Sluchová orientace

A v neposlední řadě se naučíte zvládat adrenalin, kterého si užijete dostatek. Všechny tyto dovednosti, které přirozeně zlepšíte zábavnou formou, později zužitkujete. Když nic víc, minimálně se z Vás stane pohotovější řidič.

Wakeboarding má i okamžité výhody:

  • Dobře se pobavíte
  • Poznáte spoustu zajímavých lidí
  • Budete akční a tím pádem pozitivní člověk
  • Vypracujete si skvělou postavu

A co bezpečnost?

Určitá rizika přináší každá činnost. S tím se ale počítá, a proto byla vyvinuta speciální wakeboardová vesta.

Je přizpůsobená k nárazům a zároveň je z velmi lehkého materiálu. Při ježdění s vestou Vám stále zůstane v pohybu lehkost. Budete mít chráněné všechny důležité vnitřní orgány. Anatomicky je dobře tvarovaná zvlášť pro muže a ženy.

Vznik

Tato sportovní disciplína vznikla v 80. letech minulého století v USA a její popularita strmě stoupá! Vznik byl motivován nedostatkem vhodných vln, což se podařilo efektivně vyřešit.

Až se budete chtít v létě zchladit a pobavit, vyzkoušejte wakeboarding. Ohromte sebe i ostatní a ukažte, co se ve Vás skrývá. Dost možná zjistíte, že wakeboarding dodává Vašemu volnému času potřebnou jiskru.

Wakeboardy se vyrábějí v různých variantách. Neváhejte a přijďte se poradit. Rádi Vám pomůžeme.

- Reklama -finance
- Reklama -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora