Vybíráme skladný běžecký pás do bytu

časopis

Vybrat pro sebe ten nejvhodnější běžecký pás může být oříšek pro nejednoho z nás. V tomto příspěvku si ukážeme, kam se hodí jednotlivé typy běžeckých pásů, a že se vejdou i do malého paneláku.

Komfort na prvním místě

Pokud si rádi dopřáváte nadstandardu při jakékoliv činnosti včetně sportování, je pro vás motorový běžecký pás nejlepší volbou. Plně automatický pás s velkým displejem, na kterém si můžete nastavit rychlost běhu, délku cvičení či úroveň zátěže včetně možnosti nastavení členitého terénu, vám jistě přinese potřebný komfort.

Navíc vám takový pás ukáže, kolik je hodin, kolik jste již uběhli, vaši aktuální rychlost běhu, či vám změří tep. Největší nevýhodou tak u těchto přístrojů je větší rozměr. Je tak vhodný zejména do rodinných domů, či prostornějších bytů.

Cenově tyto stroje nepatří mezi ty levnější, avšak to není ani účel takovýchto modelů. Mimochodem běžecké pásy obecně se těší stále většímu zájmu, což postupně přidává další funkce, zejména u prémiových modelů. Ty tak už umí například i přehrávat video.

Ve víru nízké ceny

Běžecké pásy na doma však nemyslí jen na ty, kteří touží po luxusu, ale i na ty, kteří musí počítat každou korunu. Právě pro ty z vás, kteří chtějí pro své zdraví něco udělat, ale nezbývá vám mnoho peněz navíc, jsou tady nemotorové běžecké pásy.

Tyto pásy sice neoplývají pohonem ani displejem čí mnoha funkcemi, zato vás překvapí velmi nízkou cenovkou. Nemotorové pásy fungují na bázi mechanické brzdy, která je plně manuální, a je tedy třeba si zátěž ručně nastavit dopřed na celou dobu běhu. Systém brzdy je tak velmi podobný fungování spinningového kola.        

Malý pás do paneláku

Ne každý z nás má dostatek místa na to, aby mohl běhat doma. Existuji ovšem řešení, která jsou ideální právě pro ty, kteří žijí v menších prostorech. Běžecké pásy do paneláku jsou v podstatě alternativou nemotorového pásu s velmi malými rozměry pro jednoduché uskladnění.

Tyto pásy můžou mít jak mechanickou brzdu, tak i brzdu magnetickou, která sice mírně zvýší cenu, ale dokáže odlehčit zátěž kloubů při běhání. Vzhledem k velmi malým rozměrům je tak nejvíce vhodný do paneláku či velmi malých místností.

Závěrem

Je více než jisté, že v dnešní době si může ze širokého sortimentu běžeckých pásů vybrat každý např. zde. Ať už žijete v domku, bytě či malém paneláku, máte rádi alespoň náznak luxusu či potřebujete šetřit každou korunku, máte na výběr. Přece jen zdraví máme jen jedno a je třeba o něho řádně pečovat. Běhání je jedna z nejlevnějších možností jak na to.   

- Reklama -finance
- Reklama -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora