Srovnání MullVAD VPN vs VeePN: V čem je která lepší?

časopis

Která ze dvou VPN je lepší: MullVAD VPN, nebo si předplatit VeePN? Proklepli jsme si obě VPN, součet rozdaných bodů je 7,6/10 – 8,6/10.

Rychlost downloadu a uploadu MullVAD VPN proti VeePN, kdo je rychlejší?

Jedním z nejdůležitějších parametrů VPN je rychlost, platí to i o MullVAD VPN a VeePN.

Průměr měření downloadu u první z testovaných dosáhl hodnoty 190 Mb/s, u druhé 77 Mb/s. Mullvad VPN je o 113 Mb/s rychlejší oproti VeePN.

Možnou rychlost nahrávání udává upload, který u MullVad VPN dosáhl 130 Mb/s. VeePN jsme naměřili upload 87 Mb/s, a tedy je o 43 Mb/s pomalejší.

První VPN dosáhla v testu rychlosti odezvy 11 ms. Čas odezvy u VeePN skript naměřil průměrných 12 ms. Nižší rychlost odezvy je výhodnější, takže MullVAD VPN byla o 1 ms lepší.

Výsledek recenze MullVAD VPN vs. VeePN činí 7 /10 : 7/10.

Zvládá Mullvad VPN přehrávat Netflix?

Dostatečná rychlost je klíčová pro odblokování zahraničního Netflixu, MullVad VPN tuto možnost zvládá. Obecně stačí spustit VPN a z nabídky vybrat zemi, VeePN Netflix odemknout zvládne.

VPN můžete také použít i pro odblokování videí, která jsou v ČR nedostupná, přičemž, VeePN takovou dovednost zvládá. Druhá VPN funkci odblokování YouTube videí zahrnuje.

U VPN doporučujeme ohlídat také další funkce, jako je ochrana před únikem DNS, multi-hop připojení a kill switch. Kupříkladu MullVAD VPN má ochranu před DNS únikem a VeePN například obsahuje white list.

Ve srovnání funkcí je skóre 10 /10 vs. 10/10.

Jak je na tom MullVAD VPN v počtu serverů a nabídce zemí?

Nižší nabídka serverů se může projevit v nižší rychlosti VPN, MullVad VPN má 765 serverů, v katalogu VeePN jsme se dopočítali 2 500 serverů. První jmenovaná jich tak nabízí o 1735 méně .

Důležitá je také nabídka zemí se servery, u VeePN dosahuje počtu 56. Druhá porovnávaná VPN nabízí 36, o 20 méně. V tomto měření sil tak prohrává .

Významný je také počet současně připojitelných zařízení, kterých MullVad VPN zvládá 5. VeePN v jeden moment připojí 10 zařízení. Kompletní přehled parametrů si přečtěte v článku srovnání VPN.

Jaké platformy zvládá Mullvad VPN a které nabízí VeePN?

Podporované systémy patří mezi nejdůležitější parametry, MullVAD VPN umí přístroje na platformě Android a zvládá operační systém iOS. VeePN iOS pokrývá, telefony a tablety s Androidem dokáže připojit.

Sdílení informací o používání VPN uživatelem s policií se řídí zákony země, kde má společnost své sídlo. Mullvad VPN formálně vznikla ve Švédsku. Sídlo druhé srovnávané VPN je v Panamě.

Služba Mullvad VPN není k mání v češtině, VeePN česky taky neumí.

V souboji podporovaných platforem dosáhla MullVad VPN výsledku 9/10 a VeePN získala 10/10.

Cena MullVad VPN versus VeePN

VeePN lze mít již od 41 Kč měsíčně, druhou VPN lze mít již od 123 Kč měsíčně. Výsledné hodnocení za poměr cena/funkce je 2/10 pro první a 6 /10 pro druhou srovnávanou VPN.

- Reklama -finance
- Reklama -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora