Rozpočet na oslavu aneb kolik peněz si musíte připravit?

časopis

O peníze jde až v první řadě, říká okřídlené úsloví. Na oslavách to platí rovněž, ať se nám to líbí nebo ne. Kolik peněz taková oslava může stát?

Kolik stojí stan i s vybavením

První a základní položkou je kvalitní párty stan. Přestože ta nejlevnější provedení seženete už v řádech stovek korun, počítejte s tím, že kvalitní párty stan je mnohem dražší investicí. Platí zde přímá úměra, že čím je stan větší, tím je dražší. Malé stany 3 x 3 m seženete od 11 000 Kč, ty velké v rozměru 6 x 6 m ale mohou stát i 40 000 Kč.

Beautiful outdoor event tent with patio, landscaping and blue sky in the background

Dále záleží, jestli jste schopni vlastními silami schopni sehnat základní vybavení, jako jsou stoly a židle nebo pivní sety k sezení, případně gril. Ten samozřejmě můžete použít i vlastní. Počítejte samozřejmě s tím, že známému za zapůjčení budete zřejmě alespoň symbolicky koupit například lahev vína.

Hodláte si svůj nůžkový párty stan i s veškerým vybavením půjčit? Zápůjčka se volí nejčastěji, málokdo využije opakovaně větší počet pivních setů. Počítejte tak, že se částka nakonec může vyšplhat na zhruba 40 000 až 70 000 Kč. Služby půjčoven bývají dobře dostupné napříč republikou a sháníte-li tak například párty stany v Českých Budějovicích, není to problém.

Na kolik vyjde občerstvení a dekorace

Druhou ne zcela zanedbatelnou položkou oslav je občerstvení. Nejvíc peněz se tradičně na oslavách určitě projí. Na svatbách se běžně kalkuluje cena pohoštění za jednoho hosta na celý den průměrně na 1 500 až 3 000 Kč.

Významněji ušetřit můžete, pokud si většinu pohoštění připravíte sami doma, případně pokud hosty požádáte, ať přinesou například chlebíčky nebo bábovku. Dostat se tak můžete na přibližně 300 Kč na osobu.

Co se týče dekorací a dalších prvků, samozřejmě záleží, kolik různých drobností bude a jestli je chcete kupovat, případně je budete sami vyrábět. Mějte ale na paměti, že věcí, které bude potřeba koupit, zařídit, přivést a půjčit, bude víc. Opravdu tak budete mít náladu si „hrát“ například s květinovým aranžmá? I ušetřený čas se může vyplatit. Na svatební rozpočty se běžně kalkuluje i 15 000 Kč. Na běžnou oslavu realizovanou svépomocí je reálné utratit cca 2 000 Kč za nejrůznější girlandy, konfety, svíčky či balónky a další doplňky.

- Reklama -finance
- Reklama -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora