Mars zbavil svět 2 868 tun plastu

časopis

Společnost ve své zprávě o udržitelnosti oznamuje nové milníky

Mars, jeden z největších světových výrobců cukrovinek, čokolády, potravin a krmiva pro domácí zvířata, zveřejnil nejnovější výsledky svého projektu Generační udržitelnost (Sustainable in a Generation Plan). Výsledky jsou zveřejněny ve výsledkové tabulce, která měří odhodlání společnosti a pokrok směrem k jejím ambiciózním, vědecky podloženým cílům, které vedou k pozitivní změně pro lidi a planetu. Mezi nejvýznamnější oznámené milníky patří odstranění více než 2 000 tun plastů z obalů a také snížení emisí skleníkových plynů o 6,1 %. Kromě toho se společnost také chystá od roku 2023 ve svých evropských cukrářských výrobcích používat pouze 100% kakao, které bylo získáno udržitelným způsobem.

V roce 2017 zahájila společnost Mars projekt Generační udržitelnosti, ten se zabývá klíčovými oblastmi cílů udržitelného rozvoje OSN a obsahuje ambiciózní cíle podložené vědeckými poznatky. Projekt se zaměřuje na tři vzájemně propojené pilíře cílevědomého růstu: Zdravá planeta, Prosperující lidé a Pokrokové programy. Cílem projektu je zlepšit život lidí v komunitách, odkud Mars získává suroviny, stejně jako život svých spolupracovníků, zákazníků a domácích zvířat. Od materiálů na obaly až po klíčové ingredience – společnost Mars shromáždila několik nejdůležitějších milníků, které zveřejnila ve své nejnovější zprávě o udržitelnosti.

Změna balení výrobků

Projekt Generační udržitelnosti společnosti Mars byl nedávno aktualizován o samostatnou část zaměřenou na odpad z obalů, což je oblast, ve které si společnost rovněž stanovila ambiciózní cíl. Společnost v současnosti investuje stovky milionů dolarů do redesignu více než 12 000 složek balení. Obaly tak budou 100% recyklovatelné, znovupoužitelné nebo kompostovatelné. Aby společnost ještě více zdůraznila význam tohoto závazku, je nyní 300 nejvyšších manažerů ze společnosti Mars vázáno na plnění tohoto cíle. Díky tomuto úsilí používá společnost Mars ve střední Evropě v současné době pro balení výrobků Petcare plně recyklovatelné tácky, plechovky a papírové sáčky na odpadky. Optimalizovala také balení svých výrobků Ben’s Original. V celosvětovém měřítku společnost, díky zmíněnému plánu, odstranila 2 868 tun plastů.

100 % kakaa bude získáváno udržitelným způsobem

Dalším důležitým krokem, který společnost Mars nedávno oznámila v rámci svého plánu udržitelnosti, je dosažení klíčového milníku ve svém závazku získávat kakao udržitelným způsobem. Od roku 2023 bude společnost získávat 100 % kakaa pro evropský trh z ověřených zdrojů udržitelným způsobem. To znamená, že společnost Mars bude kakao nakupovat ze zodpovědných zdrojů v objemu, který odpovídá evropské produkci výrobků. Toto oznámení se týká některých nejoblíbenějších výrobků společnosti v regionu, jako jsou Snickers®, M&Ms®, Mars®, Maltesers® a Milky Way®, které budou od roku 2023 vyráběny ze 100 % zodpovědně získávaného kakaa v továrnách společnosti Mars Wrigley v Evropě.

Pokrokové programy v komunitách i na pracovišti, které zlepší kvalitu života

„Zatímco většina cílů našeho projektu Generační udržitelnost je stanovena na širší, globální úrovni, zde ve střední Evropě přispíváme také na místní úrovni tím, že upravujeme naše operace a způsoby práce v souladu s našimi cíli udržitelnosti. Jedním z nedávných úspěchů v této oblasti je náš dobrovolnický program Mars. V rámci podpory komunit strávili spolupracovníci společnosti Mars v letošním roce více než 1 300 pracovních hodin dobrovolnickou prací pro různé útulky a komunity,“ řekla Zuzana Lošáková ředitelka pro firemní záležitosti společnosti Mars Central Europe.

Kromě dobrovolnictví se společnost Mars ve střední Evropě také zavázala zavádět nové, hybridní způsoby práce, aby snížila emise skleníkových plynů při cestách svých zaměstnanců do kanceláří. Dále zavádí pet-friendly kanceláře, kde je to možné poskytnout domácím mazlíčkům i jejich majitelům ideální pracovní prostředí.

Mars vstoupil na český trh v roce 1992. Od roku 2016 společnost působí na českém trhu prostřednictvím Mars Multisales Central Europe, který propojuje český, slovenský, rumunský a maďarský trh. S více než 400 spolupracovníky společnost v současnosti působí ve třech kategoriích: segment cukrovinek (čokoláda, žvýkačky a cukrovinky), potraviny (omáčky a rýže) a krmivo pro domácí mazlíčky. Kromě toho Mars také provozuje dvě ze svých největších továren v regionu. V Poříčí nad Sázavou v České republice provozuje Mars jednu z největších výrob nečokoládových cukrovinek v celém portfoliu společnosti a také vývojové centrum cukrářských výrobků. V Maďarsku provozuje Mars závod na krmivo pro domácí zvířata v oblasti Csongrád-Bokros.

O MARS, INCORPORATED

Mars, Incorporated se řídí přesvědčením, že svět, který chceme zítra, začíná tím, jak podnikáme dnes. Jako globální rodinný podnik se Mars transformuje, inovuje a vyvíjí, aby měl pozitivní dopad na svět.

V našem rozmanitém a rozšiřujícím se portfoliu kvalitních cukrovinek, potravin a produktů a služeb péče o domácí mazlíčky zaměstnáváme více než 140 000 specializovaných spolupracovníků. S ročním obratem téměř 45 miliard dolarů vyrábíme některé z nejoblíbenějších světových značek včetně Ben’s Original™, CESAR®, Cocoavia®, DOVE®, EXTRA®, KIND NA, M&M’s®, SNICKERS®, PEDIGREE®, ROYAL CANIN® a WHISKAS®. Vytváříme lepší svět pro domácí mazlíčky prostřednictvím naší globální sítě veterinárních nemocnic a diagnostických služeb – včetně AniCura, BANFIELD™, BLUEPEARL™, Linnaeus a VCA™ – pomocí nejmodernějších technologií k vývoji průlomových programů v oblasti genetického zdravotního screeningu a testování DNA.

Více informací o společnosti Mars naleznete pod tímto odkazem www.mars.com. Sledujte nás na sociálních sítích Facebook, Twitter, LinkedIn, Instagram a na YouTube.  

- Reklama -finance
- Reklama -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora