Jaká je kvalita bydlení ve vybrané lokalitě

časopis

Zájemcům o koupi nemovitosti nyní pomůže vybrat si lokalitu, která splňuje jejich potřeby a požadavky, nová pomůcka. Na největším slovenském realitním portálu Nemovitosti.cz si při každé nabídce budete moci prohlédnout nový „Index bydlení“, který připravuje ve spolupráci s City Performer.

Z jakých ukazatelů se skládá „Index bydlení“?
Index bydlení je tvořen šesti kategoriemi: životní prostředí, kvalita bydlení, bezpečnost, přeprava, služby a relax. Každá kategorie má různý vliv na celkový index bydlení a zároveň každá kategorie má vlastní indikátory, které ovlivňují respektivní hodnotu. Například životní prostředí je hodnoceno na základě dostupnosti zeleně a parků v lokalitě, kvality životního prostředí a hluku z dopravy. Úroveň přepravy je hodnocena podle dostupnosti veřejné dopravy, parkování a dostupnosti vybraných bodů zájmu z konkrétní lokality. Nebo index služeb je ovlivněn občanskou vybaveností v lokalitě, dostupností zdravotnických služeb, obchodů, škol nebo veřejných služeb.

Co „Index bydlení“ říká o lokalitě?
Index bydlení poskytuje komplexní, ale zároveň detailní pohled na lokalitu. Index bydlení je hodnocen na stupnici od 0 po 10 (zároveň každá kategorie je hodnocena od 0 po 10) a byl vyvinut ve spolupráci s týmem renomovaných urbanistů. Index umožňuje zájemcům o koupi nemovitosti vybrat si lokalitu, která přesně splňuje jejich potřeby a požadavky. Přestože je znám pojem „location, location, location“, tedy nejdůležitějším faktorem při výběru nemovitosti je lokalita, zájemci o koupi nemovitosti často tento faktor přehlížejí. Naším záměrem bylo změřit a zhodnotit lokalitu a kvalitu bydlení v ní a umožnit uživatelům porovnat a pochopit, proč a v čem je lokalita „A“ lepší než lokalita „B“. Zároveň platí, že žádná lokalita nemá 100%, každá má své silné a slabé stránky. Pokud hledám lokalitu s výbornou kvalitou životního prostředí, ve většině případů platí, že přeprava v této lokalitě bude mít nižší hodnocení. Skutečně záleží na tom, co zájemce o koupi nemovitosti hledá a potřebuje.

Jaká data využívá “Index bydlení”?
Index bydlení využívá zejména geolokačních dat z ověřených zdrojů, jako jsou například webové mapovací aplikace nebo open data portály. Tato data jsou následně zprocesována do podoby, která unikátním algoritmem kalkulujícím index umožňuje přesně vypočítat hodnotu konkrétní kategorie (např. životní prostředí nebo služby), ale také hodnotu celkového indexu. Data jsou pravidelně aktualizována, mnohá i na denní bázi.

Kdo stojí za „Indexem bydlení“?
Index byl vytvořen slovenským startupem City Performer, který vyvíjí inovativní řešení a technologie pro realitní profesionály. Kromě indexu bydlení City Performer poskytuje také komplexní analýzy trhu nemovitostí, cen bydlení, tržní likvidity, lokality, nákladů na bydlení a mnoho dalších ukazatelů, a tak umožňuje realitním makléřům poskytnout nejlepší služby pro své klienty.

City Performer působí kromě Slovenska a České Republiky i na dalších 7 evropských trzích a je hlavním technologickým partnerem Evropské asociace realitních profesí (CEPI), jejímž členem je i Národní asociace realitních kanceláří Slovenska (NARKS).

City Performer poskytuje realitním makléřům „superschopnosti“ v podobně přesných, unikátních a aktuálních dat a analýz, které umožňují makléřům činit správná rozhodnutí; optimálně stanovit cenu nemovitosti; získat prodejní argumenty, doporučit klientům nemovitosti, které vyhovují jejich potřebám; rychleji se adaptovat na nové trendy a snadněji předpovídat jejich vývoj, a tak adekvátně nastavit také strategii podnikání. City Performer doplňuje talent realitních makléřů o inovativní technologie a data a umožňuje makléřům vždy uspět a poskytnout nejvyšší standard realitních služeb.

- Reklama -finance
- Reklama -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora