Jak dále upozornila Evropská komise, ačkoli několik zemí unie přijalo v posledních letech opatření k prosazení celoevropského zákazu spamu, mezi zeměmi jsou velké rozdíly v počtu skutečně stíhaných případů a výši uložených pokut. „Přestože od roku 2002 je podle evropského práva zakázán spam a špionážní software spyware, v průměru 65 % občanů Evropské unie i nadále pravidelně dostává nevyžádanou elektronickou poštu. Musíme rázně zakročit proti odesílatelům spamu a zajistit, aby unie přijala legislativu, která umožní viníkům ukládat přísně občanskoprávní a trestněprávní postihy,“ uvedla komisařka Evropské unie pro informační společnost a média Viviane Redingová.
Z analýzy více než 140 řízení z 22 členských států vyplývá, že existují značné rozdíly mezi počtem případů v jednotlivých zemích a výší uložených pokut. Nejvyšší počet řešených případů byl nahlášen ve Španělsku (39), na Slovensku (39) a v Rumunsku (20). Nejvyšší pokuty byly uloženy v Nizozemsku (1 mil. eur), Itálii (570 tis. eur) a Španělsku (30 tis. eur). Odesílatelé spamu v Rumunsku, Irsku či Lotyšsku však dostali jen nevysoké pokuty, které se pohybovaly od stovek do tisíců eur.
https://top-zena.cz/stirejte-a-zirejte-aneb-tahle-pomocnice-si-vas-ziska/
https://magazinfashion.cz/tipy-pro-uspesny-pracovni-pohovor-od-portalu-myjobsi-cz/
https://tydenikprozeny.cz/nejlepsi-caje-na-hubnuti-tyto-dokazi-zrychlit-metabolismus-spalovani-tuku-a-snizit-krevni-tlak/