Dýchejte doma čistší a zdravější vzduch

časopis

V domácnosti trávíme po práci nejvíce času a je důležité, v jakém prostředí žijeme. Doma by měla být nejen pohoda, pořádek, ale i čistota, a to se týká i vzduchu, který každý den dýcháte. Vzduch s prachem nebo jinými látkami škodí Vašemu zdraví. A to nemluvíme o alergicích a lidech s astmatem, kteří se pak necítí dobře a trápí se po zdravotní stránce. Dýchat doma čistější vzduch je tak jednoduché. Bude stačit, když si koupíte kvalitní čističku vzduchu a máte po problému. Díky ní budete i lépe spát, popřípadě se Vám bude doma dobře pracovat. Klíčové je si správně vybrat zařízení.

Před zakoupením čističky vzduchu si dobře promyslete důležité aspekty

Než se vydáte do některého eshopu nebo na kamennou prodejnu, dobře si promyslete, jakou čističku vzduchu budete potřebovat. Je důležité, jak velká místnost nebo místnosti budete chtít čističkou filtrovat. Málo výkonná čistička by nemusela zvládnout vzduch dostatečně pročistit, zbytečně výkonná čistička zase nešetří Vaši peněženku. Dalším důležitým bodem je, v jaké domácnosti žijete. V domácnostech, kde jsou domácí mazlíčci, doporučujeme výkonnější čističku, která bude mít několik stupňů filtrace vzduchu. Stejně tak je důležitý i Váš zdravotní stav. Pokud jste alergici nebo astmatici, raději si kupte lepší zařízení, které zvládne všechny nečistoty zachytit. Pokud budete chtít pouštět čističku i večer, je důležité, jak bude nebo nebude hlučná. Velmi kvalitní čističky vzduchu nabízí eshop Philips.cz, na kterém můžete využít Philips slevový kód, a mít nákup levnější.

Koupit si čističku vzduchu s HEPA filtrem nebo s vodním filtrem?

Hned na začátku výběru můžete stát před rozhodnutím, jaký filtr by měla čistička využívat. Máte na výběr z oblíbených HEPA filtrů nebo vodních filtrů. U HEPA filtrů se můžete spolehnout na to, že dokážou zachytit až 100 % prachových částic ve vzduchu. Oproti tomu vodní filtr jen maximálně 70 % prachu. Pokud je ve Vaší domácnosti alergik, je lepší se rozhodnout pro HEPA filtraci. Na druhou stranu, vodní filtrace sice není tak účinná, ale zase dokáže zároveň zvlhčovat vzduch. To se pro změnu hodí pro astmatiky.

Obě metody čištění vzduchu, ale dokáží zlepšit vzduch ve Vaší domácnosti, každý s jinou účinností. O HEPA filtrech se ještě hovoří v souvislosti s vhodností pro malé děti nebo starší lidi. Výhodou HEPA filtrů je, že stačí po určité době jen vyměnit za nové. To Vás sice bude stát nějaké peníze, ale ušetříte si mnoho starostí. Čističky s vodní filtrací se musí pravidelně čistit a hlídat, aby se na nich neusadil vodní kámen. Pokud tedy stojíte před rozhodnutím, který typ filtru by měla mít Vaše čistička vzduchu, a nejste astmatici, kupte si ty s HEPA filtry.

Energetická úspornost čističek vzduchu

Je už téměř jasné, že v současné energetické krizi, je potřeba šetřit, kde se dá. A u čističek vzduchu je potřeba počítat s nějakým odběrem elektrické energie, tomu se nevyhnete. Bohužel je nutné říct, že čističky vzduchu s HEPA filtry jsou sice účinnější, ale jsou také náročnější na odběr energie. Důležitá je hodnota příkonu přístroje. Čím vyšší je příkon, tím vyšší je spotřeba energie. Zde se ale moc šetřit nedá, protože pokud je příkon nízký, je i účinnost čističky vzduchu nižší. A to už by neplnila čistička svůj účel. Nemusíte se ale bát, příkon čističek vzduchu se pohybuje mezi 30 – 60 W.

Příslušenství a funkce čističek vzduchu

Jednotlivé čističky se pak liší podle toho, jaké funkce nabízejí. Některé umí ionizovat vzduch, tím se ještě zvýší jejich účinnost. Čističky jdou časovat, regulovat nebo zapnout na noční režim. U některých čističek je dokonce senzor kvality vzduchu, který sám reguluje výkon čističky.

Nejen čističky vzduchu můžete mít levnější, pokud se podíváte na kuponovnik.cz.

- Reklama -finance
- Reklama -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora